Koncert: Melika

 

Melika to nowe, charakterystyczne brzmienie wspierające coraz silniejszą, wrocławską scenę muzyczną. Dotychczas Melika udzielała się gościnnie w kilku – zróżnicowanych muzycznie - projektach. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z drum'n'basowym Splesher-em, czy funkowo-jazzowym Creophonic.

Teraz wokalistka szykuje się do wydania debiutanckiego krążka, na który materiał kształtował się przez ostatnie 12 miesięcy. Do współpracy nad płytą zaprosiła Pawła Rycherta (Pchełki, Jabłonka), wrocławskiego muzyka, który zajął się stroną aranżacyjną i produkcyjną całego materiału.

Pierwsze wydawnictwo zapowiadane jest jako muzyczna mieszanka, oparta na mocnym nowoczesnym rytmie. Utwory oscylują wokół electro-pop’u (z elementami drum'n'bass'u czy trip-hop'u), nostalgicznie powracającego brzmieniem do lat 80' oraz 90’. Melika bardzo sprawnie opowiada o skomplikowanych z pozoru historiach tworzonych w świadomości ludzkiej, znajdującej się na pograniczu snu i jawy. Nie stroni od metafor, angażując i wciągając słuchacza w przeżywanie zdarzeń wraz z nie do końca beztroskimi bohaterami utworów.

 

Gdzie i kiedy

Miejsce: Teatr Kochankowskiego

Data: 10.06

Godzina: 21:30

Wstęp: 10

Wydarzenia na facebooku: fb