Koncert dyplomowy: "U progu kariery"

Filharmonicy Opolscy

Nadim Husni – dyrygent
Dominika Peszko
– fortepian

 

W programie:
Anton Webern - Passacaglia na orkiestrę op. 1
Maurice Ravel - Koncert fortepianowy D-dur na lewą rękę
Johannes Brahms - IV Symfonia e-moll op. 98

 

Koncerty dyplomantów akademii muzycznych mają w sobie coś z podróży w przyszłość – przy czym każdy z obecnych słuchaczy może stać się Nostradamusem, przepowiadającym młodemu dyrygentowi wielką karierę.

Nadim Husni to tegoroczny dyplomant w klasie dyrygentury (dobrze znanego opolskiej publiczności) maestro Pawła Przytockiego. Pochodzi z Syrii, ale od wielu lat mieszka w Polsce. Angażuje się w tworzenie polskiej kultury jako dyrygent i kompozytor – jego utwory były prawykonywane między innymi na Warszawskiej Jesieni, jednym z najbardziej prestiżowych festiwali muzyki współczesnej w całej Europie.

Dominika Peszko
Pianistka, kameralistka, pedagog. Studia magisterskie w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula ukończyła z wyróżnieniem w 2012 roku. Doktorantka Akademii Muzycznej w Krakowie. Doskonaliła swoje umiejętności instrumentalne na kursach mistrzowskich u światowej sławy pianistów, jak m.in. Paul Badura-Skoda, Kevin Kenner, Boris Berman, Jeno Jando, Dina Yoffe. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatka nagród na konkursach o zasięgu krajowym i międzynarodowym, zarówno jako solistka, jak i kameralistka.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Filharmonia Opolska

Data: 11.06

Godzina: 18:00

Wstęp: 15/30

Strona organizatora: www