Kino Studio: "Umrika"

reżyseria: Prashant Nair
obsada: Suraj Sharma, Tony Revolori
gatunek: komediodramat
produkcja: Indie 2015
czas trwania: 98 min
nagrody: nagroda publiczności MFF w Sundance
godziny projekcji: 18.00 i 20.30
cena biletu: 8 zł

 

Udai, mieszkaniec małej wioski w Indiach, wyrusza do Ameryki, zwanej tutaj powszechnie Umriką, i przez kolejne lata informuje rodzinę o swoich przygodach śląc do domu bogato ilustrowane listy. Gdy korespondencja nagle się urywa jego młodszy brat Ramakant odkrywa, że to wcale nie Udai był autorem listów, i że tak naprawdę nie dał on znaku życia od swojego wyjazdu. Razem ze swoim przyjacielem Lalu, Ramakant wyrusza na poszukiwania brata.

Ścieżka dźwiękowa "Umriki" momentami w pikantny sposób prezentuje indiański pop z dawnych lat, co w temacie Ameryki jako ziemi obiecanej, potęguje osobisty kontakt z filmem. W każdym utworze soundtrack-u do filmu słychać inspiracje amerykańskimi piosenkami, jak m.in. „Billy Jean” czy „Rock You Baby”.

Ciepła i inteligentna komedia, która podbiła serca widzów tegorocznego festiwalu w Sundance, gdzie „Umrika” zdobyłaNagrodę Publiczności.

W rolach głównych młode hinduskie gwiazdy, Suraj Sharma ( główna postać w "Życie Pi") i Tony Revolori (hotelowy boy w "Grand Budapest Hotel").

Gdzie i kiedy

Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury

Data: 09.03

Godzina: 18:00