ISVJ / AUDIOWIZUALNA LABA + PALFY GRÓF + UFECKI + PROPAGANDA SOUNDSYSTEM

ISVJ jest cyklicznym przeglądem audiowizualnym o charakterze performatywnym tworzonym przez Pracownię Multimediów Instytutu Sztuki, w ramach którego prezentowane są wybrane studenckie realizacje w formie setów Vjskich. Projekcje realizowane są w czasie rzeczywistym na bazie materiałów przygotowanych w technikach analogowych, cyfrowych i generatywnych. Pracownia Multimediów ma na swoim koncie realizacje audiowizualne tworzone we współpracy m.in. z Teatrem Kochanowskiego w Opolu, Teatrem Lalki i Aktora im. A. Smolki w Opolu, Teatrem Witkacego w Zakopanem, Urzędem Marszałkowskim w Opolu, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Dobroteką w Dobrodzieniu oraz producentami muzycznymi takimi jak Weiss czy Ufecki. Ostatnim sukcesem Instytutu Sztuki był audiowizualny performens zrealizowany w ramach obchodów 31. urodzin Teatru Witkacego w Zakopanem, we współpracy z zespołem Palfy Gróf.

http://sztuka.uni.opole.pl/

////////////// AUDIOWIZJE (AV performensy) //////////////////////////////////////////
NOIIZ - Sergiusz Tarasiewicz, Michał Misiura
NOIIZ is generative project inspired widely understood noise as a error, in both visual and acoustic way.
https://pl.flxer.net/mkmisiura/performances/noiiz/

DANCE (UKR) - Maxim Shalygin, Alina Fedotova
Is a collaboration project of composer Maxim Shalyginhttp://maximshalygin.com/and visual artist Alina Fedotova. It is audiovisual interpretation of the birth and development of life in the ocean.
https://www.youtube.com/watch?v=qRkdcIMvZFM&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=QmkMJuCi1T4
https://pl.flxer.net/alina/performances/dance/

HALO - Paulina Ptaszyńska
Monotonia, jednostajność oraz rytmiczna struktura narracji, wywołać może stany na wpół hipnotyczne. Prezentowane obrazy ukazujące zjawiska świetlne zachęcają do obserwacji nie tylko cyklicznego szeregu przemian, ale także do zwrócenia się w głąb siebie.
https://pl.flxer.net/alina/performances/dance/

APOCRYPH - Grzegorz Fijałkowski (Ufecki), Bartosz Posacki
Technicznie jest fuzją ruchomych obrazów fotograficznych, graficznych i szczątków artystycznych różnego pochodzenia. W warstwie semantycznej odnosi się do wiecznej repetycji scenariuszy zawartych w kodach kulturowych, a odtwarzanych w losach jednostkowych.
https://pl.flxer.net/Bartek/performances/apocryph/

BNG - Michał Włodarski, Kuba Kubara, Michał Misiura
Jest eksperymentem performatywnym złożonym z dwóch niezależnych projekcji połączonych w jedną całość na podstawie wcześniej przygotowanych materiałów referencyjnych. Ścieżka dźwiękowa została skomponowana na podstawie dwóch odrębnych scenariuszy wspomnianych projekcji. Tematem projektu jest współistnienie i wzajemny brak zrozumienia
https://flxer.net/strbprdtrs/performances/bng/

AUDIO/VISUAL/CHEMY TEST.v.0.9 (UK) - Neon M3
First approach to animate and represent as sound ongoing project - generative symbology.

It started as style exercise in generative graphics, created with Codea – ipad based creative coding environment
similar to processing. Created mostly while commuting in trains, or other kind of public transport.
Pattern updates can be tracked on instagram account:
https://www.instagram.com/neon_m3/?hl=en

////////////// KONCERT PALFY GRÓF //////////////////////////////////////////
Zespół tworzy wybuchową mieszankę, łączącą w sobie ostre rockowe riffy, melodie wpadające w ucho, poezję Witkacego oraz życiowe pasje, każdego z członków zespołu.
Przed zespołem wielkie wyzwanie czyli wydanie pierwszej płyty ... materiał jest już gotowy.
http://www.palfygrof.pl/#!palfy-gr-f/cadp

////////////// UFECKI //////////////////////////////////////////////////////////////////////
Grzegorz Fijałkowski (Ufecki)
- producent muzyczny, realizator dzwięku, instrumentalista, DJ, promotor, remikser oraz autor muzyki do spektakli teatralnych i filmów. Współzałożyciel muzycznego kolektywu Elektrische Muzzikae. Jego twórczość została doceniona w Polsce i za granicą. Pierwsze, oficjalne wydawnictwo Pixilated Walk EP" ukazało się w 2012 nakładem australijskiej wytwórni Adapted Records. Gościnnie wystąpił również na debiutanckim albumie E.TV oraz wyprodukował remiksy dla Masala Soundsystem, AXMusique oraz Grubsona i Brk. Od 2013 roku wspólpracuje z duetem STRBPRDTRS, co zaowocowało adiowizualnym projektem "Konstrukcja/Dekonstrukcja"
https://soundcloud.com/ufecki

////////////// PROPAGANDA SOUNDSYSTEM //////////////////////////////////////////
Propaganda SoundSystem to 8 – osobowy squad z Opola istniejący od 2009r, działający w obrębie muzyki d’n’b dubstep oraz jungle. Dzięki wieloletniej aktywności na opolskiej scenie dorobili się wiernej publiki oraz opinii dobrych selektorów. Ten ekscytujący squad zaistniał na scenie opolskiej z wielkim impetem. Od początku ich sety charakteryzowały się brakiem granic oraz głębokim, ciężkim bassem, skierowanym do wprawiania bawiących się ludzi w osłupienie. Mieli przyjemnośc grac z takimi postaciami/squadami jak: Radikal Guru, Kwazar, Abradab, Tom Encore, My Head Is Dubby, Blackleg, Kicó Mdfk & Mc Pinki, Subwena: DT & MacBeat , Dub Exciters, Your Niece (UK), DubSeed, Rise up! Sound System, EastWest Sound, Jarecki & BRK, Frenchman, 2K.....

Gdzie i kiedy

Miejsce: Laba

Data: 15.07

Godzina: 21:00

Wydarzenia na facebooku: fb