Helios OFFy

Kino Helios zaprasza na seanse w ramach najnowszego filmowego cyklu – Helios OFFy, pierwszego przewodnika po kinowym podziemiu.

Wśród tytułów zaprezentowanych podczas pierwszej edycji filmowego cyklu – Helios OFFy znajdzie się między innymi „Więź” (reż. Mateusz Dettlaff) - historia o dziewczynie, która po traumatycznym wydarzeniu mającym miejsce w jej życiu trafia do ośrodka psychiatrycznego. Tam, nie mogąc się odnaleźć poznaje tajemniczą ale i pewną siebie Klarę, w której widzi nadzieję do dalszego życia i znalezienia szczęścia…

Kolejny film - „Oblitus: Rise of the Forgotten” (reż. Adam Aljovich) - to opowieść o walkach, które stoczyła 29. Dywizja Piechoty Stanów Zjednoczonych w grudniu 1944 roku w dolinie rzeki Ruhr nieopodal Jülich. Skupia się on przede wszystkim na udziale w szeregach armii Stanów Zjednoczonych obywateli polskiego pochodzenia – szeregowych „Kołolskich".

Natomiast „Śledztwo. The inquest” (reż. Ena Kielska) opowiada historię prywatnego detektywa, który przyjeżdża do Miasta, by rozwiązać mroczną tajemnicę seryjnych zaginięć jego mieszkańców. Po drodze spotyka dziwnych nieznajomych. Czy uda mu się zmierzyć z niebezpieczeństwem i dotrzeć do prawdy?

Szczegóły dostępne są pod adresem: www.helios.pl/offy oraz kinoamatorskie.pl!

 

Gdzie i kiedy

Miejsce: Kino Helios

Data: 05.04

Godzina: 18:00

Wstęp: 15 zł

Strona organizatora: www