Film "Die Weber" z muzyką na żywo

Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne we Wrocławiu organizuje  pokaz należącego do klasyki gatunku filmu niemego „Die Weber” / „Tkacze” z roku 1927 z muzyką na żywo w wykonaniu Tomása Peralta z zespołem. Film wyświetlony zostanie z planszami w języku niemieckim oraz polskimi napisami.
Film niemy „Tkacze” bazuje na sztuce teatralnej Gerhardta Hauptmanna o tym samym tytule. Wydarzeniem, które zostaje przestawione, zarówno w sztuce teatralnej jak i jej ekranizacji w reżyserii Friedricha Zelnika jest powstanie tkaczy śląskich w 1844r.

Do zagrania muzyki towarzyszącej filmowi na żywo zaproszono Berliński zespół Western Jazz Kombo Bordel Western. W skład zespołu wchodzą basista Tomás Peralta (urodzony 1985 w Chile), perkusista Florian Albiez (urodzony 1986 w USA) oraz gitarzysta Paul Audoynaud (urodzony 1987 we Francji), którzy nie mogą się już doczekać swojego występu we Opolu oraz tego filmowo-muzycznego eksperymentu.

Zespół ma już pewne doświadczenia z udźwiękowieniem filmu niemego. Skomponowali współczesną muzykę Western-Jazz do komediowego westernu Bustera Keatona „Go West“ (1925). Wraz z zawieranymi w muzyce elementami rocka, bluesa, folku do każdego filmu powstał oryginalny Soundtrack.

Pod koniec 2014r. odwiedzili już Wrocław ze swoją autorską muzyką do filmu niemego „Die Abenteuer des Prinzen Achmed“ (1926).

Gdzie i kiedy

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna

Data: 13.05

Godzina: 17:00

Wydarzenia na facebooku: fb