Czytelnia Szkicowników

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu zaprasza na opolską edycję Czytelni Szkicowników

która będzie spotkaniem z artystami z Częstochowy, Krakowa i Opola oraz z ich szkicownikową twórczością.

Sekretami swoich szkicowników podzielą się: Bartosz Banasik, Mirela Bukała, Aleksander Chomik, Aleksandra Dzido, Tomasz Florek, Paulina Gidziela, Mateusz Grymek, Patrycja Kostyra, Margarita Krawczuk, Michał Krawiec, Anna Mazur, Paulina Niemczyk, Tomasz Nowicki, Paulina Ortenburger, Miriam Pieniek, Karolina Procajło, Michał Przyszlak, Roksana Robok, Aleksandra Rodzik, Marzena Skrzekut, Magdalena Spyra, Emilia Święcka, Martyna Tyka, Anastasia Wodianko.

 

 

Czytelnia Szkicowników, czyli to, co się dzieje, gdy oprócz autora szkicownika do środka (autora i szkicownika) zagląda jeszcze kilkuset innych widzów.

Tradycyjnie rozumiany szkicownik to zszyte, sklejone lub zbindowane kartki w formie książki. Ale nie tylko. Szkicownik może być także zapisem cyfrowym. Można go czytać i oglądać. Oglądać jak obraz i czytać jak książkę. Szkicowników się nie wystawia. Należą bowiem one do osobistej, wręcz intymnej, sfery komunikacji artysty z jego odbiorcą. Funkcjonują jako zapisy i rejestry pomysłów, często niezrealizowanych lub zrealizowanych tylko w jakimś stopniu. Ile niepowstałych dzieł mieści się w szkicowniku? Ile ważnych numerów telefonów do nieważnych osób? Ile list zakupów nieistotnych rzeczy? Będziemy mogli to wszystko sprawdzić zaglądając do szkicowników artystów, którzy zechcą się podzielić swoimi osobistymi zapiskami i pozwolą nam odkryć ich sposób patrzenia i wrażliwość. Przekonamy się także, czy szkicownik sam w sobie może być skończonym dziełem sztuki.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna

Data: 11.05

Godzina: 18:00

Wydarzenia na facebooku: fb