Andrzejkowe czytanie w Kochanowskim

Czytanie sztuki „41 utonięć”, przygotowane przez Martynę Majewską, jest elementem pracy warsztatowej w ramach projektu Grupa G – cyklu warsztatów inspirowanych myślą teatralną Jerzego Grotowskiego. W czytaniu wezmą udział aktorzy Teatru im. J. Kochanowskiego, warstwą muzyczną zajmie się Piotr Zakrzewski, obecna będzie również autorka tekstu, Agnieszka Wolny-Hamkało.

„41 utonięć” to sztuka Agnieszki Wolny-Hamkało, nagradzanej poetki i publicystki, której utwory publikowane były w wielu krajach Europy i świata. Tekst pozwala zajrzeć w skomplikowaną sieć relacji między twórcami teatralnymi, podejrzeć zakulisowe, na co dzień niewidoczne elementy pracy artystycznej. Widzowie będą mogli się przekonać, że nawet w najbardziej niesprzyjających okolicznościach, mimo spięć i konfliktów, w teatrze zawsze sztuka jest na pierwszym miejscu.
Autorka tekstu inspirowała się autentycznymi konfliktami pojawiającymi się w środowisku teatralnym, jednak w jej sztuce odnaleźć można uniwersalny obraz wewnętrznego życia teatralnego. Megalomania, obsesje, nerwice, balansowanie między skrajnościami – to wszystko znajdą widzowie podczas czytania scenicznego.

Zadanie pod nazwą Grupa G jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków budżetu Województwa Opolskiego.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Teatr Kochanowskiego

Data: 30.11

Godzina: 18:00

Wydarzenia na facebooku: fb