Spotkanie: Mikrowyprawy. Jak przeżyć przygodę bez kasy i urlopu?

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza na spotkanie „Mikrowyprawy. Jak przeżyć przygodę bez kasy i urlopu?”. Gościem spotkania będzie Łukasz Długowski, dziennikarz m. in. Gazety Wyborczej i telewizji TVN, autor arcyciekawej i niebanalnej książki „Mikrowyprawy w wielkim mieście”, w której zachęca do rozejrzenia się wokół siebie i wykorzystania okazji, które chowają się w otaczającej nas rzeczywistości, żeby przeżyć wielką przygodę, namieszać w codzienności. Spotkanie może być istnym oświeceniem dla tych, którzy chcą odrobiny szaleństwa, adrenaliny i przygody w normalnym życiu.

 

Wielka przygodę można przeżyć nie biorąc urlopu i nie wyjeżdżając z kraju, nie wyjeżdżając z miasta nawet! Łukasz Długowski odkrywa przed czytelnikami, że nawet w drodze z pracy albo w nocy z wtorku na środę można uciec od życia opartego na codziennej rutynie. I nie potrzeba w tym celu ani wielkich pieniędzy, ani specjalnych umiejętności. Najczęściej wystarczy tylko chęć przeżycia czegoś nowego i kilka drobiazgów, jak latarka, zapałki, wygodna odzież, śpiwór.

 

Wszyscy czasami marzymy o tym, żeby uciec. Zapomnieć o pracy, spakować plecak i przeżyć wielką przygodę. Jednak niewielu może rzucić wszystko i ruszyć w świat, ale wszyscy mogą przeżyć mikrowyprawę. Po pracy, w nocy, w jeden dzień. Pieniądze są potrzebne niewielkie, albo w ogóle. Przygotowań – prawie żadnych. Dystans od domu – na rzut kamieniem.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Filia nr 4 MBP

Data: 14.03

Godzina: 18:00

Wydarzenia na facebooku: fb