14 Festiwal Filmowy Opolskie Lamy

11 dni festiwalu, 278 projekcji filmowych, setka gości i kilkadziesiąt wydarzeń towarzyszących. Tak w liczbach przedstawia się 14. FFOL organizowany przez Stowarzyszenie Opolskie Lamy.

PROGRAM NA DZIŚ:

Konkurs główny: BLOK I, Konkurs Etiud Filmowych i Konkurs Filmów Amatorskich, Kino Meduza, ul. Oleska 45, godz. 16.00 - 22.00, wstęp 10 zł

 

Jarocin. Po co wolność, reż. Marek Gajczak , + spotkanie z twórcami poprowadzi Adam Leszczyński, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, ul. Piastowska 14a, godz. 19.00, wstęp wolny

Zamknięta w obrazach i dźwiękach, energetyczna historia Festiwalu w Jarocinie. Pełna anegdot, opowieść o wolności, młodości, niezależności i marzeniach, przeplatana tekstami piosenek zmieniającymi się tak, jak świat wokół. Film łączy biało-czarne archiwalne obrazy, niepublikowane dotąd amatorskie nagrania, z lekko zamazanymi, ale wciąż żywymi, wspomnieniami Bohaterów – legendarnych rockowych buntowników, dla których Jarocin był inspiracją i źródłem twórczej wolności.

 


I, Daniel Blake, reż. Ken Loach, Kino Helios, plac Kopernika 17, godz. 19.00, wstęp

Złota Palma Cannes 2016. Zabawne, poruszające i chwytające za serce najnowsze dzieło Kena Loacha, jednego z najważniejszych reżyserów europejskiego kina. Niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o rentę, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

 

 

Fragmenty, reż. Agnieszka Woszczyńska oraz Lena i Ja, reż. Kalina Alabrudzińska, + spotkanie z Agnieszką Żulewską poprowadzi Agnieszka Zientarska, Kino Meduza, ul. Oleska 45, godz. 21.00, wstęp 10 zł

Fragmenty, reż. Agnieszka Woszczyńska, PL 2014, 25 min

“Fragmenty” to zbiór luźno powiązanych ze sobą scen z rozpadu związku, rozpadu świata, którego główna bohaterka kurczowo się trzyma. Anna i jej partner Adam wiodą dostatnie, wygodne życie. Wprowadzają się z do nowo zakupionego mieszkania, chodzą do dobrze płatnej pracy i snobistycznych restauracji, uprawią intensywny seks i poranny jogging. Jednak mieszczański styl życia, monotonia, z której nie widać wyjścia, spowodowały, że Anna gnije od środka.
Lena i Ja, reż. Kalina Alabrudzińska, PL 2014, 19 min,
Noc z życia młodej mężatki z dużego miasta. Poznajemy znajomych Leny – jej męża, terapeutę, przyjaciela z osiedla, psa Darka oraz kilku nieznajomych. Tak jak ona, wszyscy mają na swoim koncie zmarnowane szanse, tajemnice, marzenia i nadzieje na zmianę, która da im szczęście.

Gdzie i kiedy

Miejsce: Opole

Data: 06.10

Godzina: 16:00

Strona organizatora: www