Opolskie Eliminacje do Debiutów 2017

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza wokalistki/wokalistów/zespoły z całej Polski do wzięcia udziału w eliminacjach do koncertu „Debiuty” podczas 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W tym roku eliminacje odbędą się dwuetapowo, a zgłoszenia można składać do 19 kwietnia przez stronę internetową www.ncpp.opole.pl/debiuty2017.

Zobacz całość

Konkurs: "Sztuka w przestrzeni miejskiej"

Organizatorzy konkursu: Galeria Sztuki Współczesnej, Fundacja GÓRAŻDŻE - Aktywni w Regionie oraz Miasto Opole
a także partnerzy: Górażdże CEMENT S.A. i SARP Opole zapraszają do udziału w konkursie "Sztuka w przestrzeni miejskiej - 800 powodów do wypoczynku".

Zobacz całość

Amerykańska Biblioteka Cyfrowa w Twoim domu

Miejska Biblioteka Publiczna ułatwiła dostęp do zasobów Amerykańskiej Biblioteki Cyfrowej. Dotychczas z materiałów dostępnych na platformie eLibraryUSA można było korzystać jedynie w bibliotece. Od tego miesiąca można z nich korzystać także w domu!

Zobacz całość

Tydzień Filmu Niemieckiego

W połowie listopada do Opola zawita największy w Polsce przegląd kina niemieckiego. W jego ramach pokazane zostaną najnowsze, najgłośniejsze i wielokrotnie nagradzane produkcje filmowe z Niemiec. Towarzyszyć będą im spotkania z twórcami.

Zobacz całość

Projekt “Brzydkie Kaczątko” w MDK-u

Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu zaprasza młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną z opolskich szkół w wieku 12 – 19 lat do udziału w projekcie “Brzydkie Kaczątko” w ramach Rządowego Programu Bezpieczna i Przyjazna Szkoła.

Zobacz całość

Grupa G - trwa nabór na warsztaty teatralne

Grupa G - projekt edukacyjny inspirowany twórczością Jerzego Grotowskiego

To jesienny cykl warsztatów z zakresu edukacji teatralnej, oferta dla pedagogów, nauczycieli, liderów kół teatralnych i wszystkich tych, którzy chcą rozwijać się poprzez pracę teatralną. Zapraszamy na weekendowe spotkania z twórcami od lat zajmującymi się sztuką teatralną, pedagogami, choreografami i aktorami, którzy podczas weekendowych spotkań dzielić się będą swoją wiedzą i umiejętnościami.

Warsztaty poprowadzą:
- Izabela Chlewińska,
- Martyna Majewska,
- Arkadiusz Buszko,
- Sławomir Krawczyński,
- twórcy skupieni w Worcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards w Pontederze.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Wymagane zapisy:
biuro@teatropole.pl
lub pod telefonem (+48) 77 454 59 42

Więcej informacji na stronie:
http://teatropole.pl/projekty-2/grupa-g-2/
________________________________________________

Pierwsze spotkanie:
sobota 3 września – 17:00 – 21:00
niedziela 4 września – 11:00-14:30 i 16:30-20:30

Zajęcia poprowadzi Izabela Chlewińska, tancerka, choreo

XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu, zaprasza do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Opolu. W tym roku impreza, pod hasłem „Czytanie uskrzydla” organizowana jest po raz piętnasty, a Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu tradycyjnie włącza się w nią bardzo aktywnie. Będzie trwała w od 1. czerwca do 16. czerwca 2016r.

Zobacz całość

Noc Kultury w Miejscu X - pokaż się!

Grasz, malujesz, kręcisz filmy, robisz zdjęcia? Pokaż się w Miejscu X! Stowarzyszenie OPAK poszukuje artystów do projektu Disconnected/799-LECIE OPOLA, którego finał odbędzie się podczas tegorocznej Nocy Kultury.

Zobacz całość

Wybierz filmy na Studenckie Kino Nocne

Centrum Dialogu Obywatelskiego realizuje kolejne zadanie z Budżetu Obywatelskiego 2016 pn. „Studenckie kino nocne”. To plenerowa impreza na błoniach Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka, o którą wnioskowali wspólnie studenci Politechniki i Uniwersytetu. Odbywać się będzie w dniach od 9-13 maja w godzinach wieczornych.

Zobacz całość

Ruszyły zapisy na warsztaty ruchowe w GSW

Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na warsztaty ruchowe w Galerii Sztuki Współczesnej. Podczas zajęć uczestnicy zgłębią technikę improwizacji w kontakcie, w której kontakt fizyczny jest punktem wyjścia do działania.

Zobacz całość

41. Opolskie Konfrontacje Teatralne

To już 41 edycja najważniejszej opolskiej imprezy teatralnej. Zespoły aktorskie z całego kraju zaprezentują na deskach Teatru Kochanowskiego współczesne interpretacje klasycznych dzieł literatury.

Zobacz całość

Filmowy Budzik 2016

Filmowy Budzik to najnowszy projekt Stowarzyszenia Opolskie Lamy. Idea jest prosta – filmowa pobudka wraz z nadejściem wiosny. W ramach wydarzenia wyświetlone zostaną najbardziej wartościowe filmy ostatniego sezonu, które gościły bardzo krótko, bądź wcale nie pojawiły się na opolskich ekranach. Zobacz całość